5 простих порад, які допоможуть перестати переїдати

Якщо Ви намагаєтеся підтримувати вагу або знизити її, варто навчитися не їсти більше, ніж потрібно. Люди часто їдять, навіть коли вже ситі, через те, що їм подобається смак їжі, через необхідність підтримувати бесіду за столом, через те, що їжа виглядає привабливо або по емоційним причинам. Як навчитися прислухатися до організму і не їсти занадто багато?

Не поспішайте
Коли у вас багато справ, ви намагаєтеся швидко поїсти, перш ніж переходити до наступного пункту в меню. Але мозку потрібно не менше двадцяти хвилин, щоб усвідомити, що ви наїлися, отже, ви можете продовжувати їсти, коли це вже не потрібно. Тому не поспішайте. Час від часу в процесі їжі відкладайте прибори, розмовляйте з іншими людьми або просто дихайте. Їжте повільно і насолоджуйтеся кожним шматочком.
 
Будьте уважні
Не поспішайте і звертайте увагу на те, що ви їсте. Постарайтеся їсти маленькими шматочками, повільно пережовуйте їх, звертаючи увагу на смак, фактуру, запах їжі на тарілці. Будьте уважні до своїх відчуттів, навчіться розуміти, коли ви наїлися. Постарайтеся запам’ятати відчуття ситості і відразу ж переставайте їсти, коли відчуєте його.
 
Подавайте їжу на тарілках
Можливо, зручно їсти на кухні, коли кожен кладе собі в тарілку з каструлі або загальну страви. Але в такому разі складно втриматися і не покласти собі добавки, навіть якщо ви вже ситі. Не ставте великі страви на стіл, подавайте кожну їжу на тарілці. Нехай вас відділяє від загального блюда або каструлі хоча б кілька кроків.
 
Не дозволяйте собі сильно зголодніти
Можливо, вам здається розумним не є подовше перед урочистою вечерею, але насправді, цього робити не варто. Важливо не чекати сильного голоду. Якщо ви регулярно їсте або перекушуєте кожні дві-чотири години, ви з'їсте за день менше їжі, ніж у тому випадку, якщо будете голодувати весь день, а ввечері накинетеся на святковий стіл. Не приходьте на подібні заходи голодними, краще перекусіть незадовго до вечері.
 
Не зловживайте алкоголем
Алкоголь сам по собі досить калорійний. Крім того, алкогольні напої сприяють тому, що ви більше їсте. При цьому, якщо ви вип’єте, вам буде складніше визначати, чи відповідає їжа вимогам здорового харчування. Тому пийте помірно.