Як перевірити сироватковий протеїн?

1. При стисканні між пальцями порошкової суміші, що містить сироватковий білок, суміш видає звук, схожий на хрускіт снігу. Борошно і крохмаль, наприклад, при стисканні беззвучні. 

2. Суха порошкова суміш прилипає до зубів і ясен, якщо в ній міститься сироватковий білок. Жоден вид білка не розчиняється в роті, а утворить грудки, що прилипають до зубів. 

3. Чистий концентрат сироваткового білка (КСБ) має ніжний молочний смак, і практично не має запаху. 

4. Після розмішування (струшування) протеїну в шейкері, завжди утворюється піна, а приготована суміш - однорідна і білок не випадає в осад навіть при відстоюванні. 

5. При кип'ятінні концентрат сироваткового білка дає молочну піну і згортається через 1-2 хвилини, утворюючи середньої величини щільні згустки, схожі по вигляду на рис, а за смаком на білок курячого яйця / сир. При перевірці порошкової суміші на наявність білка суміш потрібно кип'ятити, а не заливати окропом. Не дивлячись на те, що сироватковий білок починає денатурувати при температурі 62° C, на ступінь денатурації більше впливає тривалість високотемпературної обробки, ніж температура нагрівання. 

Примітка. Кип'ятіння - якісний метод, який показує тільки наявність / відсутність білка в продукті. Про кількість же білка можна судити лише побічно і приблизно. 

6. Одним з відомих способів перевірити наявність крохмалю в порошкової білкової суміші є йодний тест - при додаванні протеїнового порошку у воду з розчиненими в ній декількома краплями спиртового розчину йоду коктейль забарвлюється у фіолетовий колір, якщо в ньому присутній крохмаль або борошно. У сучасному світі, де є доступний і дешевий мальтодекстрин, фальсифікувати протеїн борошном ніхто не буде. Однак, все ж, йодний тест на наявність мальтодекстрину проводити є сенс - мальтодекстрин забарвлює рідину в інтенсивний темно-коричневий колір (аналогічний кольором йоду). Варто відзначити, що йодний тест має сенс проводити тільки з КСБ, тому в брендовий протеїн завжди додають вуглеводи для додання солодкого смаку. 

7. Білку під впливом мікроорганізмів властиво розкладатися - гнити. Більш того, піддаватися гниттю можуть тільки білки. Гниття супроводжується виділенням токсичних продуктів із специфічним запахом. Якщо білковий коктейль залишити на сонці (для прискорення процесів розкладання), то через кілька годин він почне смердіти. Мати неприємний запах може будь-яка зіпсована їжа, але запах при гнитті особливий і сплутати його, маючи певний досвід, з іншими запахами складно.