ТОП 10 найнеобхідніших вітамінів для росту м'язів.

 

1. Кобаламин (вітамін B12) 
Забезпечує вуглеводний обмін, і підтримка тканини нервової системи (спинний мозок і нерви, які передають сигнали від мозку до м'язової тканини). 
Стимулювання м'язів, за допомогою нервових клітин, є важливим кроком в скороченні, координації та зростанні м'язів. 
B12 доступний тільки в продуктах тваринного походження, таких як яловичина, курка, риба, свинина і т.д. 

2. Біотин 
Відіграє найважливішу роль в метаболізмі амінокислот і виробництві енергії з різноманітних джерел. 
Бодібілдери, які їдять сирі яєчні білки, отримують речовину, яка називається Адвін. Це речовина блокує поглинання біотину (тому яйця сирими не пють!). 
Джерелами біотину є: яєчний жовток, печінка, нирки, підшлункова залоза, молоко, соя і ячмінь. 

3. Рибофлавін (вітамін B2) 
Активно бере участь в трьох основних процесах: 
1) метаболізм глюкози, 2) окислення жирних кислот 3) курсування водню, через цикл Кребса (відомий, як цикл лимонної кислоти, де певні молекули розпадаються на енергію у формі АТФ). 
Для бодібілдингу, рибофлавін пов'язаний з білковим обміном. Існує тісний взаємозв'язок між м'язовою масою тіла і рібофлавіновой дієтою. 
Продукти, збагачені рибофлавином: печінка, мигдаль, соєві горіхи, морепродукти, молоко та інші молочні продукти, яйця. 

4. Вітамін А 
Вітамін А покращує зір. 
Має важливе значення в синтезі білка (ріст м'язів !!!). 
Бере участь у виробництві глікогену (форма енергії для інтенсивної діяльності організму). 
Має велике значення при підготовці до конкурсних змагань 
Джерела живлення: їх багато (см. Посилання нижче і клікніть кнопку в самому верху, під заголовком). Які продукти забезпечують вітамін А? Зверніть увагу на те, що вкотре згадується молоко. З п'яти, молоко згадується в чотирьох основних вітамінах. Що це, збіг? Я думаю, що ні? 

5. Вітамін Е 
Будучи потужним антиоксидантом, він бере участь у захисті клітинних мембран. 
Відновлює і сприяє зростанню м'язових клітин, що прямо залежать від здоров'я клітинних мембран. 
Найбільш поширеними джерелами живлення, що містять вітамін Е є різні рослинні олії, горіхи, зелені листові овочі, а також вітамінізовані каші. 

6. Ниацин (вітамін В3) 
Бере участь в шістдесяти метаболічних процесах, пов'язаних з виробництвом енергії. 
Нікотинова кислота, в формі ніацину, викликає розширення судин, яке допомагає виглядати на сцені більш судинним. Однак великі дози нікотинової кислоти, різко погіршує здатність організму мобілізувати і спалювати жир. 
Харчові джерела, що містять ніацин: м'ясо індички (для створення ніаціана організм використовує триптофанового амінокислоту), молочні продукти, птиця, риба, пісне м'ясо, горіхи і яйця. 

7. Вітамін D 
Вітамін D необхідний для поглинання кальцію і фосфору. Якщо необхідні запаси кальцію в м'язах не доступні, вам не домогтися повних і жорстких скорочень м'язів. 
Швидкі та потужні м'язові скорочення, забезпечуються фосфором. Фосфор також необхідний і для синтезу АТФ. 
Харчові джерела: Знежирене, або з низьким вмістом жиру, молоко. 

8. Тіамін (вітамін B1) 
Необхідний для метаболізму і росту білків. 
Бере безпосередню участь в утворенні гемоглобіну, який є білком, що містяться в еритроцитах крові, забезпечують надходження кисню до працюючих м'язів організму. 
При збільшенні навантаження і тривалості спортивних вправ, все більшого значення набуває інтенсивне надходження кисню. 
Чим більше ви збільшуєте кількість вправ, їх інтенсивність і тривалість, тим більше вам потрібно тіаміну. 
Харчові джерела тіаміну: зелений горошок, шпинат, печінка, яловичина, свинина, морські боби, горіхи, боби Пінто, банани, соєві боби, ягоди Годжі, цільно-зернові та збагачені крупи, хліб, дріжджі, висівки не шліфується рису і бобових. 

9. Пиридоксин (вітамін В6) 
Це єдиний вітамін, прямо пов'язаний із споживанням білка. Чим більше ви споживаєте білків, тим більша кількість вітаміну B6 вам потрібно. 
Вітамін В6 сприяє білкового обміну, зростанню та утилізації вуглеводів. 
Основні продукти харчування містять вітамін В6: авокадо, горіхи, печінка, курка, риба, зелені боби, салат, зародки пшениці, харчові дріжджі, морські овочі та банани. 

10. Аскорбінова кислота (вітамін С) 
Підсилює відновлення і зростання м'язових клітин і є антиоксидантом. 
Бере участь у формуванні колагену, будучи основною складовою сполучної тканини (сполучна тканина тримає ваші кістки і м'язи разом). Коли ви піднімаєте більш важку вагу, ви створюєте стрес для вашої мускульної структури. Якщо ж ваша сполучна тканина не достатньо міцна, у вас виникає досить високий шанс, отримання травми. 
Допомагає засвоєнню заліза. При дефіциті заліза, кількість кисню, що міститься в гемоглобіні зменшується, що значно знижує й продуктивність м'язів. 
Дуже швидко розчиняється у воді. Так як м'язова клітина складається в основному з води, то чим більше стає м'язова маса атлета, тим більше вітаміну С розчиняється, і концентрація цієї речовини в тканинах організму знижується. Таким чином, організм культуриста вимагає значного збільшення вітаміну C. 
Допомагає в освіті і викиді стероїдних гормонів, у тому числі анаболічного гормону тестостерону. 
Основними джерелами вітаміну С є цитрусові і фруктові соки. 
Отже, у вас є 10 найбільш важливих вітамінів для спорту. Якщо ви спортсмен, ви в будь-якому випадку повинні багато є, і чим більше вищеперелічених продуктів, ви будете вживати, щоб всі ці вітаміни регулярно присутні у вашому раціоні, тим менше у вас буде проблем. 

Однак, якщо ви вважаєте, що ваш раціон потребує деякої підтримки, ви можете додатково приймати разом з їжею і мультивітаміни, але пам'ятайте, що отримувати вітаміни з натуральних джерел завжди краще. Проте, зрозумівши виняткову важливість вітаміну С в бодібілдингу, ви можете скористатися його підтримкою і в чистому вигляді. 

І нарешті, зверніть увагу, скільки разів молоко, або молочні продукти вказані в якості основного джерела перерахованих вище вітамінів. Тому три або чотири склянки молока в день, буде безумовно, корисно для вашого тіла. Якщо у вас непереносимість лактози, ви можете розглянути можливість придбання молока без неї, яке за смаком нічим не відрізняється від звичайного молоко, але це молоко з додаванням інгредієнта нейтралізуючого лактозу